Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Cvičenia jogy

 

 

Hathajoga  a flowjoga  v Šamoríne


Hathajoga v  MsKS Šamorín
Kedy: Každý utorok
Čas: Od 18.00 hod.
Prineste si svoju podložku

Flowjoga v Love Yor Body - každú stredu o 18.00 hod.

Hathajoga v Dunajskej Lužnej - pondelky a štvrtky na ZŠ o 18.00 hod.

Na jogu vo štvrtok je  potrebná rezervácia do 11.00 hod.

Informujte sa alebo prihláste na tel. 0903 130 117

 

 

 

Hathajoga

 je špecifický systém jogy,  jeho hlavnou súčasťou  sú  ásany (pozície tela), pránajáma (ovládanie dychu) a relaxácia (skľudnenie mysle.

Hathajogové cvičenie využíva telo a s ním spojený pohyb  ako nástroj k hľadaniu, vnímaniu vnútorného pokoja. Hathajoga pomáha ozdraviť telo a tým

aj myseľ. Je ideálnym cvičením pre všetkých, ktorí chcú dosiahnuť dobrý zdravotný stav a kondíciu. Cvičením hathajogy ovplyvňujeme tiež činnosť autonómneho vegetatívneho systému, ovládame riadenie emócií, ktoré sú spojené so žľazami s vnútornou sekréciou. Vďaka cvičeniu a dýchaniu sa učíme rozumieť svojmu telu a okoliu.
 

Joga je filozofia, ktorá vznikla v Indii asi pred 5 000 rokmi. V priebehu mnohých rokov sa rozvetvila do niekoľkých typov – každý je zameraný na určitý aspekt rozvoja a rastu. Joga začína byť pre západnú civilizáciu obľúbeným systémom, ktorý rozvíja  súčasného človeka celistvo. Prináša pocit rozvoja a to v rovinách:
- mentálnej (duševnej) – ukľudnenie, pocit vyrovnanosti 
- fyzickej – zlepšenie kondície, vitality, pružné svaly, kĺbovú pohyblivosť

S využitím rôznych techník majú všetky rovnaký cieľ – dosiahnuť zdravie a harmóniu.

 

    Flowjoga /  Powerjoga

je cvičebný systém, vychádzajúci z jogy. Základ slova „power“ – sila, si často mýlime so silou, ktorú musíme vkladať do jednotlivých cvičení a ásán. Je pravdou, že pre každého začiatočníka je záťaž, ktorú dávame do cvičení prvoradá. Postupný návyk na štýl cvičenia prináša cvičiacemu nové poznatky a učí sebapoznaniu. Joga nie je iba o cvičení, striedaní a výdrži v jednotlivých pozíciách. Učí aj správnemu dýchaniu a držaniu tela .Je systémovým nástrojom na zvyšovanie vlastného duchovného potenciálu. Nárastom fyzickej kondície prichádza súčasne aj nárast vnútornej sily. Učíme sa objaviť nielen svoju vonkajšiu, ale aj vnútornú silu pre zvládanie náročnosti životného tempa.

Nová sila prináša nové nároky, učí vytrvalosti, trpezlivosti a sebaúcte. Každý, kto cvičí powerjogu pravidelne vie, prečo ju cvičí. Zrejme v tom budú hrať rolu aj endorfíny šťastia, ktoré intenzívne cítime po každom cvičení. A pozor, tie sú návykové! :-))

TOPlist